Myliu Panda

Rasinės diskrinimacijos atspindžiai piešinyje: visų krūtinėje plaka tokia pat širdis, visi esame vieno kraujo

2014/09/15

Myliu Panda tęsia gatvės meno iniciatyvą ir šį kartą pristato menininko Audriaus Ražanausko darbą. Kūrėjas kukliai vadina save tiesiog paprastu žmogumi, mėgstančiu piešti, kurio idėjų įgyvendinimui nebūtini didelio masto projektai. “Myliu Panda iniciatyva tiko ir formatu, ir forma, ir pasiūlytomis galimybėmis,” – teigia savo darbą Trakuose įgyvendinęs Audrius.

Jaunojo meninko eskizo idėjos šaltinis – tai naršant internete už akių užkliuvęs piešinukas, kuriame buvo pavaizduoti japoniški animaciniai herojai, “iššokantys iš vienas kito kaip iš “KINDER” siurprizų.” Būtent taip Audrius atrado vizualinę formą rasinės diskriminacijos problematikai atskleisti.

Audriaus piešinyje vaizduojami skirtingų tautų, rasių, religijų žmonės. Pasak autoriaus, viduryje piešinio pavaizduota širdis išreiškia esminę mintį – pas visus širdis krūtinėje plaka vienodai, visi esame vieno kraujo. Širdyje pavaizduota spyna simbolizuoja esant vienintelį darnaus gyvenimo  RAKTĄ  – DRAUGYSTĘ.

Audriaus piešinys jau gimė Karaimų g. 60 Trakuose. Klausiame jaunojo meninko – kodėl verta piešti miestų erdvėse? “Gatvės menas yra puikus urbanistinio pasaulio viešosios erdvės elementas, kuris sugeba puošti, stebinti, piktinti, grožėtis, provokuoti. Jis yra čia ir dabar, tu jį matai vykstant į darbą ar iš jo, einant gatve ir gurkšnojant kavą, važiuojant dviračiu. Tau nebūtina už tai pirkti bilieto lyg einant į parodą. Tačiau jei kūrinys sukelia žiūrovui bent kažkokių minčių, emocijų ar asociacijų – reiškia padarė savo darbą,” – teigia Audrius.

Ir Myliu Panda tikisi, jog Audriaus piešinys atliks savo darbą ir ne vieną praeivį privers susimąstyti apie skirtingus, tačiau širdimi vienodus bei savo verte neabejotinai lygius žmones.

P.S. Labai dėkojame prie šios iniciatyvos prisidėjusiems  Trakų rajono savivaldybei ir jaunimo reikalų koordinatorei Evelinai Kislych bei leidimą piešti suteikusiam Alfredui Eimučiui.

Atgal Naujienų archyvas