Myliu Panda

„Myliu Panda” kampanija pradėjo žmogaus teisių švietimo veiklas

2014/02/20

Vasario 10-14 d. „Myliu Panda“ kampanijos organizatoriai kartu su džiaugsmo ambasadoriumi Panda, keliavo po Lietuvą ir šalies moksleiviams vedė pamokas žmogaus teisių tema, pasakojo apie patyčias bei jų pasekmes. Šiuo žygiu „Myliu Panda“ kampanija įsiliejo į Europoje vykstančius  Saugesnio interneto savaitės renginius bei pradėjo savo edukacinę veiklą, skirtą žmogaus teisių švietimui bei patyčių prevencijai.

Kampanijos koordinatorės Viktorijos Bružaitės teigimu, užsiėmimų su moksleiviais metu pagrindiniu akcentu tapo neapykantos kalbos ir patyčių virtualioje bei realioje erdvėje problematika. Pasitelkdami netradicinius žmogaus teisių ugdymo metodus, kampanijos organizatoriai siekė atskleisti jaunuoliams neapykantos kalbos priežastis bei pasekmes ir aptarti būdus, kaip šį reiškinį stabdyti.

„Dažnai jaunuoliai nesusimąsto apie savo elgesį internete ir kokias jis pasekmes gali turėti, todėl labai svarbu suteikti kuo daugiau informacijos apie realius neapykantos ar patyčių padarinius tiek „agresoriui“ tiek patyčių „adresatui“ ir jų aplinkai“, –  teigė V. Bružaitė. Kampanijos koordinatorė pasakojo, jog tyčiotis labiau linkę nelaimingi, savimi nepasitikintys jaunuoliai, kurie kitiems bando perduoti tas pačias emocijas.

„Daugumą moksleivių gali įvardyti savižudybę, kaip baisiausią patyčių pasekmę, tačiau jiems trūksta žinių apie subtilesnius problematikos niuansus. Patyčios gali įtakoti emocinius ir nerimo sutrikimus, smurto proveržius, tad susidaro savotiškas uždaras ratas – „aukos“ tampa „agresoriais“ ir atvirkščiai“, – sakė V. Bružaitė ir pridūrė, jog psichologinis švietimas, žmogaus teisių ir geranoriškumo vienas kitam ugdymas, gali tapti viena veiksmingiausių prevencinių priemonių.

„Jaunuoliai ir pedagogai po užsiėmimų negailėjo teigiamų atsiliepimų, tad tikimės, jog bent šiek tiek paskatinome būti pozityvesniais ir imtis iniciatyvos kuriant darnesnę ir gražesnę visuomenę. Tokią veiklą intensyviai vykdysime ir ateityje“, – žadėjo kampanijos koordinatorė.

„Myliu Panda“ kampanijos atstovai vasario 10-14 d. apsilankė Jonavos raj., Kaišiadorių raj., Kauno ir Vilniaus mokyklose, o organizuojamuose užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 220 moksleivių.

„Myliu Panda“ kampanija yra dalis Nacionalinio socialinės integracijos instituto įgyvendinamo projekto „Visi skirtingi – visi lygūs: aktyvus dalyvavimas, įvairovė, žmogaus teisės“, kuriam finansavimas skirtas pagal Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programą (www.nvoprograma.lt).

Atgal Naujienų archyvas