Myliu Panda

Kurti saugesnį internetą be neapykantos ir patyčių Lietuvos moksleivius skatins džiaugsmo herojus Panda

2014/02/10

Panda kartu su visa Europa vasario 11 d. minės Saugesnio interneto dieną bei pradės savaitę truksiančią kelionę po Lietuvos mokyklas, skatindamas moksleivius stabdyti neapykantos kalbą virtualioje erdvėje ir realiame gyvenime.

Pasak „Myliu Panda“ kampanijos koordinatorės Viktorijos Bružaitės, kampanijos ambasadorius Panda šių metų šūkį „Kurkime geresnį Internetą kartu!“ realybe paversti moksleivius skatins pasitelkdamas netradicinius žmogaus teisių ugdymo metodus. „Pandos misija – patyčias bei neapykantą internete įveikti džiaugsmo ir pozityvumo populiarinimu. Kadangi tyčiotis ir neapykantos kalbą skleisti labiau linkę nelaimingi, savimi nepasitikintys žmonės, manome, jog veiksmingiausia prevencinė priemonė – tai geranoriškumo vienas kitam ugdymas“, – pasakojo V. Bružaitė.

Anot kampanijos koordinatorės, norint sukurti saugią ir jaukią internetinę erdvę visiems jos vartotojams, svarbu surasti būdus, kaip jaunuoliams parodyti, kad žodžiai internete yra tokie patys tikri ir turi tikras pasekmes, kaip ir veiksmai realybėje. „Galbūt daug kam atrodo, jog vienas ar kitas pasisakymas internete nieko nereiškia ir mažai kas susimąsto apie patyčių adresatą, tačiau neapykanta turi labai rimtas pasekmes su ja susiduriančiam žmogui ar net žmonių grupei, tiek virtualioje, tiek realioje erdvėje“,  – teigia V. Bružaitė.

Apie neapykantos kalbą, jos priežastis ir pasekmes bei būdus, kaip šį reiškinį stabdyti, pagarbą žmogaus teisėms ir geranoriškumą Panda vasario 10-15 d. pasakos Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių ir Jonavos rajono moksleiviams. Panda dalyvaus ir vasario 11 d. LITEXPO vyksiančios Nacionalinė Saugesnio interneto dienos renginiuosiuose. Pasak kampanijos organizatorių šie renginiai tai įžanga į „Myliu Panda“ edukacinę veiklą, kuria ateinančiais mėnesiais ketinama vykdyti visoje Lietuvoje.

 

Atgal Naujienų archyvas