Myliu Panda

Jaunojo menininko darbe – žmogaus vertės atspindys

2014/08/14

“Moteris  suspaudusi rankoje laiko širdį. Ji pakibusi ore ir ją laiko trys iš žemės kylantys stulpai, kurie ir sudaro moterį bei persipina su jos širdimi. Šie stulpai simbolizuoja pamatines žmogaus vertybes (pagarbą, žmogiškumą, kilnumą), kurios iškelia ir išaukština žmogų, nepaisant jo tautybės, rasės ar įsitikinimų.”

Štai kaip savo piešinį pristato jaunasis menininkas Arnas Augutis. Tai dar vienas Myliu Panda graffiti & street art konkurso nugalėtojas, savo darbą įgyvendinęs Kretingos mieste. Paklaustas, kaip gimė eskizo idėja, Arnas pasakoja mąstęs apie tai, kas atspindi žmogaus vertę. “Priėjau išvados, jog asmenybės vidus, jos širdis ir sudaro visa tai, kas yra žmogus. Tad pabandžiau šią idėją vizualizuoti. Pasirinkau vaizduoti būtent moterį, nes ji man labiausiai asociuojasi su žmogaus jautriausiomis,vidinėmis kertėmis, kurias aš ir stengiausi atskleisti.”

Jaunasis menininkas viliasi, jog tokie darbai paskatins žmones žvelgti į gatvės meną ne kaip į terliones ant sienų ar bereikšmius užrašus, bet kaip į meno formą ir jo erdvės perkėlimą į mus supančią aplinką. “Tikiuosi, jog tokie darbai skatina žmones bent akimirkai stabtelti, pakelti galvas iš kasdienybės ir pasinerti į tą kitą, meno pasaulį. Juk menas, kad ir kur jis būtų – gatvėje ar galerijoje – pakylėja žmogų,” – teigia Arnas.

Myliu Panda dėkoja jaunajam meninikui už nuostabų darbą ir kviečia Kretingos gyventojus bei visus keliaujančius prie jūros stabtelėti prie Meguvos g. 3 pastato ir bent trumpam, žvelgiant į piešinį, pamąstyti apie žmogiškąsias vertybes. 

 

Atgal Naujienų archyvas