Myliu Panda

Pritraukti jaunimo dėmesį būtinas kūrybiškumas

2014/05/26

Viktorija Bružaitė (22), No Hate Speech judėjimo koordinatorė Lietuvoje. Viktorijos nuomone, nors svarbu pateikti kuo daugiau informacijos apie žmogaus teises internetinėje erdvėje, tačiau kūrybingų ir aktyvių iniciatyvų taip pat turi būti imamasi ir realybėje.

Ši mergina sėdi kamputyje auditorijos gale, tačiau nedvejodama drąsiai kelia ranką, kai nori išsakyti savo nuomonę. Ji – Viktorija Bružaitė, No Hate Speech judėjimo koordinatorė Lietuvoje.

Viktorija dalyvauja Human Rights in the Internet – No hate, please! (Žmogaus teisės internete – be neapykantos!) seminare, kuris yra minėtojo No Hate Speech judėjimo dalis. Vykstančioje diskusijoje apie tai, kaip galima užkirsti kelią neapykantos kalbai, Viktorija ypatingai pabrėžia išsilavinimo, švietimo svarbą. Sutinkame ją seminarui jau pasibaigus, norėdami išgirsti daugiau:

“Lietuva tampa labiau kosmopolitiška visuomene. Mes buvome uždari daugelį metų, bet dabar aplink pastebiu vis daugiau ir daugiau skirtingų, įvairios kilmės žmonių. Tačiau švietimas apie žmogaus teises, tolerancijos ugdymas vis dar atsilieka – jo labai trūksta Lietuvos mokyklose ir universitetuose” – pastebi Viktorija.

Gyvenimo mokykla

Dėl šios priežasties, Viktorijos nuomone, jauni žmonės neturi pakankamai priemonių ir informacijos apie tai, kaip elgtis jų tolerancijos, pakantumo ribas peržengiančiose situacijose. Mergina pabrėžia, jog dėl šios priežasties ugdymas ir informacijos sklaida turi vykti ne tik virtualioje erdvėje, bet ir realiame gyvenime.

“Manau, jog visų pirma turėtume kovoti už žmogaus teisių švietimą mokyklose, ten skatinti didesnę informacijos sklaidą” – sakė koordinatorė.

No Hate Speech kampanija yra inicijuota Europos Tarybos ir vykdoma tiek Europos, tiek nacionaliniu, vietos lygmeniu. Daugeliui renginių ir informacijos sklaidai pasitelkiamas internetas.

Tačiau Viktorija tiki, jog problemos, su kuriomis susiduriame realiame gyvenime, pirmiausia turėtų būti sprendžiamos realybėje.

Pasigendama kūrybiškumo

Sąmoningumo ugdymui Lietuvoje pradėta “Myliu Panda” kampanija. Panda yra kampanijos herojė, kuri prašo žmonių dalintis savo džiaugsmo istorijomis vieni su kitais tiek virtualioje erdvėje, tiek gyvai. Kampanijai sukurtas ir džemperis, ant kurio pavaizduota panda ir no hate (ne neapykantai!) žinutė. Tokį rūbą Viktorija vilki ir šiandien.

‘Dabar šį džeperį jau gali įsigyti visi. Tai tik paprastas kasdienis drabužis, tačiau jis neša no hate žinutę, kuri reiškia, kad juos vilkintis žmogus remia kampanijos idėją, nors nebūtinai joje aktyviai dalyvauja.’

Viktorija mano, jog labai svarbu ES inicijuotai kampanijai skirti daugiau lėšų renginiams ir gyvam švietimui, bei skatinti kampanijoje dirbančius žmonės mąstyti kūrybiškai ir sugalvoti originalių būdų įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių į judėjimo veiklą.

Kūrybiško požiūrio pavyzdys iš Portugalijos – jų No Hate kampanijos dalis No Hate Ninjas kuria ir talpina filmukus Youtube tinklalapyje ir taip skleidžia savo žinutę platesnei auditorijai.

 

parengė Lisa Zeller ir Tatiana Tilly

 

Originalus šaltinis

Atgal Naujienų archyvas